z Fajtfest Fans až mezi FF Crew

Čau, Lukáši.

Začněmme hned tím, co se nabízí. Nebývá úplně běžné, že se z fanouška festivalu stane člen organizačního týmu. Jak se tobě tahle věc podařila?

Abych řekl pravdu, sám nevím a jsem i mile překvapen. Toto je spíše otázka na kluky z crew. Dle mého názoru si myslím, že jsem s klukama měl podobné názory, myšlenky a budoucí nápady. Vždy jsem se snažil pomoci jak psychicky, tak i fyzicky. Aby vše fungovalo jak na FF, tak na Rumelách a tím si myslím, že se navázala spolupráce.

sasasJe tvé jméno podepsáno i pod jinými projekty, nebo jsi byl hozen přímo do vody?

Zas tak přímo hozen do vody nejsem.  Ještě spolupracuji, nebo spíše vypomáhám kámošovi Štěpánovi (Mr.Dynaboom, ex Coca Core Company) na jednom projektu – Hubertka Open Air, který je spíše multižánrový a dělá se pro kámoše, co chtějí zapařit, pokecat, vyblbnout se a popít. Loni se účastnili i členové FF Crew Bob a stage mistr Izag, který měl na starost stage. Takže si myslí, že tam vznikla myšlenka přijetí do FF Crew …

 

 

Jaká pozice ti tedy ve FajtFest crew náleží a co po pracovní stránce obnáší?

Dostal jsem na starosti hledání nových partnerů, sponzorů, booking kapel, občas dělám web a příspěvky. Má práce v Crew je široký záběr, ale myslím si, že každý z Crew se podílí na každé části, protože vše probíráme společně a jdeme do každého nového ročníku spolu.

Máš, jakožto služebně nejmladší, ve svých nápadech naprostou volnost, nebo ti ostatní nastavují určité mantinely ve smyslu „tohle už ne“?

Navážu na předchozí otázku. V Crew o tom rozhodujeme společně, takže každý má svojí volnou ruku na myšlenky či nápady, které rozebereme, zda mají přínos pro Fajtfest a Fajtfest Family. Takže občasné „ tohle už ne“ člověk uslyší.

Od Boba vím, že jsi domlouval MOmag Girl. Na Facebooku už také proběhla menší reklama. Hodně lidí však jistě touží po bližším infu, které se na plakát nedostane.

MOgirl na FF 2016 budou. Bude jich dokonce 7 s doprovodem. Zatím můžu naznačit, že to vypadá na dámský doprovod. Holky budou mít na starost dělat zábavu na kopci, budou chodit ve stejnokroji MO, fotit se s fanoušky, rozdávat odznáčky, vystavovat své fotky a malovat fixou drobná tetování za dobrovolný příspěvek 50Kč, který bude putovat do Motola na užitečné věci. Holky nebudou mít úkol pouze pracovat na kopci, ale bavit se i jako návštěvník festivalu, takže určitě je vyzvěte na rumovou lyži. Všechny detaily zatím ladíme a určitě proběhne detailní informace na webu.

asasUž v roce 2015 jsem tě zaregistroval, že jsi crew hodně pomáhal s organizací i přímo během festivalu. Jak to bude letos? Mezi námi, budeš si moci alespoň cucnout “rumely”?

Ano. Už minulý ročník jsem vypomáhal. A letos mě tam potkáte určitě znova. Minulý ročník měl svojí prvotní zkušenost a to vlastní bary pod režií FF Crew, takže se ladily detaily. Moc času na pití nebylo, ale zase nemůžu říct, že jsem se na nějakou tu Rumelu, Jacka či Jagera neurval.

 

 

Co tebe osobně, v rámci probíhajících příprav, nejvíc potěšilo, nebo pro nezdar zklamalo. Ať už obecně, nebo v okruhu tvé činnosti?

V nadcházející přípravě mě těší každá maličkost. Vážně každá. Jsem rád za každou mediální, finanční podporu FAJTFESTU, či pomoci od fanoušků/rodiny, kteří pomůžou např. postavit stage, jít za bar, uklidit, atd … Nebudu jmenovat, každý ví kdo to je a těší ho to u srdce! Tak jako i nás! Nejvíce co mě mrzí? Když si někdo myslí, že má větší EGO než ostatní a rozpoutává nějaké konflikty. Tohle je FAJTFEST FAMILY a žádný „FAJT pěstmi “ ale o tom se musí každý zamyslet. Sám nad sebou.

Pocházíš z Havlbronxu a tamní scéna je s FajtFestem hodně spřátelená. Jak tuhle věc vnímáš?  I s přihlédnutím na záležitost Show Your Help, kterou začal od loňska FajtFest podporovat?

HBronx je srdeční záležitost a jsem rád, že jsme mohli navázat spolupráci. Vlastně SYH jsem pod pokličku Fajtfestu domluvil já, když jsem s jedním ze zakladatelů SYH – Rosťou Šímou (Chasing Christy) kecal na jednom fesťáku v Broxnu o navázání spolupráce SYH a FF. Bez váhání byla odpověď ANO z obou stran. Doladili jsme detaily a první kasička se objevila v říjnu. SYH není jen kasička, ale je to o sjednocení společnosti, což Fajfest Family je jedna rodina, takže jsem rád, že každý rád podporuje. Můžu prozradit, že skoro každý obětuje své drobné místo Rumely a raději vhodí do kasičky pár zlaťáčků.

gfgfKdy a jak se k tobě informace o tomhle festivalu vlastně dostala, potažmo kdy jsi ho poprvé navštívil? 

V roce 2010 jsem byl na kopci poprvé, ještě když bylo dřevěné podium, kde je nynější backstage. Dříve jsme hodně objížděli kapelku Straight a kámoš Škochy našel FF s lineupem, který už se na Vysočině jen tak nevidí, takže jsme vůbec neváhali vyrazit. Škoda, že tento ročník celý propršel, ale řekli jsme si, že atmosféra je tu skvělá, takže letos se už na kopec vracíme po šesté, takže jsem s partou z Bronxu vynechali pouze první ročník.

 

Jaký koncert je pro tebe dosud nejlepší či nejsilnější (nejen hudební) zážitek?

Nevím koncertů a zážitků pro mě bylo velice moc. Ještě k tomu jsem se před 2 lety odstěhoval do Prahy za prací, takže se mi i stává, že někdy jdu v týdnu na 3 až 4 koncerty za týden. Pro mě nejlepší zážitky jsou nejspíše z menších fesťáků jako jsou FF či Hubertka Open Air u HBronxu. Ale nedávno jsem byl na koncertě v O2 aréně na SlipKnot a můžu říct, že to pro mě byl hudební orgasmus.

Kdo má oči, jistě si všiml, že FajtFest Family se každoročně rozšiřuje. Boba jsem se ptal, v čem spatřuje tenhle růst, a i tobě si dovolím položit stejnou otázku.

Ano rozšiřuje a je potřeba aby se rozšiřoval. Nejde to dělat pouze ve dvou. Zakladatelé jsou Bob a Despou, takže jsou rádi za pomoc a o lidi co přivedou nové věci a nápady.

Nezbývá, než ti poděkovat za čas a popřát hodně úspěchů do budoucna tobě i celé crew. Ještě jako tečku, zkus přemluvit potenciální návštěvníky, aby strávili v roce 2016 víkend na Fajtově kopci. 

Také děkuji za rozhovor! Nesnažím se někoho nutit když se mu nikam nechce. Spíš bych mohl vystihnout poznatky jako super prostředí, stage pod rozhlednou, nádherný výhled, skvělí fanoušci a hlavně lidi, kteří to pro Vás všechno dělají a obětuji každý svůj volný čas, aby jste vy na kopci měli vše co máte rádi „ ženy, víno, zpěv„.  Takže se přijeďte podívat letos na 8 ročník !

Největší poděkování patří Bobovi, Despovi, Milanovi, Izagovi, Markétě, Hendrikovi, Mňoukovi, Pavlovi ze Ski areálu a mnoha dalším co se této akce účastní!

Sledujte náš web www.fajtfest.com a brzy budou další novinky.

See you

Bookmark the permalink.