ROZHOVOR S VELMEZ LEGENDOU … BAD VICTIM

FAJTFEST CREW JSOU OPĚT V NOVÉM SVITU A U STOLU MÁME MILANA Z BAD VICTIM ( ZPĚV)  A PODLE OTÁZEK TO BUDE OPĚT HODNĚ ZAJÍMÁVÉ, TAK JDEME NA TO..,VÍTEJTE VE SVĚTĚ BAD VICTM!

BAD-VICTIM

1. CO NOVÉHO V TEMNÉM TÁBOŘE BAD VICTIM

Nic překotného se v podstatě neděje. Pravidelně zkoušíme, tvoříme nové songy. Máme za sebou SPRING CAROUSEL TOUR  a snažíme se dále propagovat lednovou placku “Epicentrum”. Přes léto odehrajeme 2-3 kvalitní fesťáčky (Velké Meziříčí ,Pohoří..rýsuje se něco v Litoměřicích) a určo se rozjedeme po exkluzivních kapelách na open airy i jako fanoušci. Na podzim odehrajeme nějaké jednotlivé štace a pokud bude vůle navážeme na jarní šňůru s D.O.P. atd. Prostě budeme dál šířit temnou hudbu a zamoříme jí další nedotčená území.

2. JAKÉ JSOU OHLASY NA NOVÉ CD EPICENTRUM? RECENZE VE ZNÁMÝCH ČASOPISECH: ROCK HARD, SPARK…

Ohlasy na nové cd BAD VICTIM – “Epicentrum” máme veskrze pozitivní. Musíš mít na paměti,že nehrajeme muziku pro masy.. ani se nechytáme dnes populárních stylů.. a z toho vycházet. Recenze v časopisech a zinech se pohybovaly směrem od průměru nahoru. V tomto směru nad očekávání dobrý. V dnešní konkurencí a zahlcení trhu je každé nezáporné hodnocení pro skupinu potěšující,ale nesmí se přeceňovat. Dělají to stejní lidé jako ty nebo já. Hodně si vážím povzbuzujících zpráv od vlků ze zavedených kapel. A snad kromě jednoho polského zinu (výtky vůči zvuku bicích) zvuk alba je hodnocen,bez nadsázky,v superlativech. To je zásluha borců z bzeneckého Shaarku.

3. PLÁNUJETE K NOVÉMU CD I KLIP?

Klip k některému ze songů plánujeme. Máme už natočených poměrně dost podkladů,ale je potřeba ještě něco dotočit. Na těch pár minut je toho potřeba celkem dost,aby to po střihu mělo nějaké parametry. Chtěli bychom udělat 1-2 klípky (uvažuje se i o jednom animovaném). Každopádně už konečně půjde o plně autorské dílo. K stylu promo-lyric videa “Cítím tvou krev” už se vracet nechceme,i když svoji úlohu na počátku naplnilo vrchovatě a stojíme se za tím,že to byl dobrý a potřebný tah.

4.JAK SE HRAJE S JEDNOU KYTAROU? JAKÝ JE TVŮRČÍ PROCES KDYŽ JE O KYTARISTU MÉNĚ?

S jednou kytarou se songy BAD VICTIM potřebně ořezaly,ale má to i své nezanedbatelné výhody. Živě jsou dnes BAD VICTIM čitelnější,sirovější i (a to považuji za nejdůležitější) agresivnější. Některé vály byly v minulosti vytvořeny vyloženě pro dvokytarový zápřah,ale jedná se o jednotlivé kousky,které do nynější koncepce stejně nezapadají,takže nás to ani netrápí. Na FAJTFESTu předvedeme krutost…o tom žádná. Víme,kde je naše místo.

NEUVAŽUJETE O DRUHÉ KYTAŘE NEBO NÁVRATU PLOTI?

O návratu Plotě do BAD VICTIM se neuvažuje. Myslím,že se naše vztahy už celkem urovnaly,ale ten člověk už je někde jinde. Rozebírat to nechci. Koluje spoustu až neuvěřitelných anekdot a mýtů “z druhé ruky”…kdo s ním mluvil,ví své.  Dalšího kytaristu jako náhradu za něj už nehledáme. Možná to bylo aktuální těsně po jeho odchodu,ale dnes už ne. Čtyřčlenná sestava je plně vyhovující a myslím,že už to tak zůstane. Tedy alespoň v to doufám…

5.JAK NA TEBE PŮSOBÍ NYNĚJŠÍ VELMEZ SCÉNA? HODNĚ NOVÝCH KAPEL A RŮZNÉ STYLY.

Scéna ve VelMezu je sice různorodá,ale ty vztahy být lepší mohou. Je potřeba přestat mudrovat…my hrajeme déle a my jsme tvrdší a na nás chodí více lidí a my jsme hráli tam a s tím a my si něco zasloužíme a ten říkal to ..atd atd… Ať se to někomu líbí nebo ne..jsme na jedné lodi,která je přeplněná,ale ke břehu doplují všichni nebo nikdo.

6. NA FAJTFESTU SE PŘEDSTAVÍTE 17.7. OD 23 HOD.NA CO SE MŮŽEME TĚŠIT? BUDE OPĚT HODNĚ DÝMU A VŠECHNY NÁS POHLTÍ TEMNO?

Na FAJTFESTový set se těšíme a jsme rádi za zařazení na noční hodinu ve čtvrtek. V pátek odpo za světla by to vystoupení tu sílu na 100% nemělo. I když víkendové velké profi pódium láká. Set bude,jako vždy,vyhovovat na FAJTFESTu těm nejtvrději zaměřeným jedincům s černou duší. Kouřová clona, morová rána a jeden zbrusu nový vál,který premiérově zažije právě FAJTFEST. Tvoří se i nová maska,tak snad to v červenci klapne.

7.JAKÉ BYLO SPRING CAROUSEL TOUR? KDE SE HRÁLO NEJLÍP A KDE NAOPAK TO NEBYLO ONO.

S odstupem času SPRING CAROUSEL TOUR hodnotím v celku pozitivně. Lidí mohlo chodit více,pravda…Žel nejhůře dopadla asi námi pořádaná Třebíč z čehož budeme (chtě-nechtě) nuceni vyvodit důsledky. Žďár nad Sázavou byl hodně v pohodě. V polničce parádní sálek,tam se vždy rádi vrátíme a Havl.Brod byl hodně specifický. Vždy je opravdu dobré si s tím hodnocením nějaký pátek počkat,získat odstup. Mě to přineslo parádní večery a obohatilo mě to o nové zkušenosti,které ve zkušebně nenajdu.

8.HODNĚ KAPEL SI STĚŽUJE NA MENŠÍ NÁVŠTĚVNOST KONCERTŮ, NEBO JE TO SPÍŠ O TOM, ŽE LIDI HLEDAJÍ KVALITU?

Úbytek lidí na koncertech je logickým vyústěním dnešní doby. Časy,kdy byla v republice kapel(třeba) desetina jsou nenávratně pryč. Nástroje jsou dostupnější,pro kapelu je mnohem snažší se přes sociální sítě zviditelnit,ale jak říkáš má to i odvrácenou stranu. Metalových fandů už ani zdaleka není tolik co dříve a na který koncert půjdou si pečlivě vybírají. Nelze,ani náhodou,obsáhnout vše a úplně za dax to také není. Síto je neúprosné,kvalita se prosadí..dříve nebo později. Někdo to bere “zkratkou” přes kontakty a známé,ale to neumím vyhodnotit..prostě asi využívá svých “možností”. Někdy to (z dlouhodobějšího hlediska) může té kapele i uškodit,ale to je jiná pohádka…

9.PAMATUJEŠ NA ÚPLNÉ ZAČÁTKY FAJTFESTU, JAK SE FEST VYVINUL A CO BY SE DALO JEŠTĚ ZLEPŠIT?

Začátky FAJTFESTU byly samosebou trnité a nejisté. Nikdo tady do té doby do akce takové velikosti a bez krytí od sponzorů nešel. Byly to jen pivní výpary. Pořadatelé FAJTFESTu jdou každoročně doopravdy doslova “s kůží na trh” a proto vzkazuji těm,co místo zaplacení (vzhledem ke kvalitě a cenám kapel) nízkého vstupného vymýšlejí čecháčkoviny,jak projít,jak si předat pásku,jak nezaplatit…jděte do hajzlu! Seďte doma na prdeli a hudrujte,jak je vše špatně. Falešný pocit z ušetřených kaček Vás ale nezahřeje…a my normální půjdeme na kopec podpořit partičku srdcařů a královsky se pobavíme!

10.HODNĚ HORKO JE VE VELMEZU KOLEM KAPELY TERMINAL, JAK TERMINLA VIDÍŠ TY A TĚŠÍŠ SE NA JEJICH PRVNÍ KONCERT?

Kolem kapely TERMINAL už se toho hodně nakvokalo. Ty lidi z bandy znám a jsem v očekávání co předvedou na FAJTFESTu, těším se na pořádnou crustovou show. Ale těch řečí už kolem toho bylo až moc. Pokud se vše,co se povídá,odehrálo…tak jsem rád,že jsme zkušebnu u “Tržáku” opustili. A ano,rvačky nechte exotům z bulvárů..ať za Vás mluví songy,koncerty a chvála příznivců. FAJTFEST bude prvním důležitým krokem. Vyměňte petlice a ať kosti praskaj!

11. FF CREW UVAŽUJÍ UDĚLAT VELKÝ KONCERT VM KAPEL.MYSLÍŠ. ŽE JE TO REÁLNÉ? PŘIPADAJÍ V ÚVAHU: BAD VICTIM, NONSENSE, MAWATAKI, JIZZ, TERMINAL, BERMUDSKÝ KVÁDR, POINT2POINT…

Myšlenka je to zajímavá a myslím,že žabo-myšáckejm válkam tzn.s těma nebudeme hrát..s těma jo ..už by mělo být odzvoníno. Spíš je asi otázkou,jak to uchopit a termínově sladit,aby ty kapelky nehráli v krátkém časovém úseku ve VelMezu několikrát..to je pro ty bandy potom kontraproduktivní. Vzhledem k stylovému rozptylu by to mohlo být interesantní a divácky vděčné..každý si svůj styl najde. Od cimbálu po grind!

12. NA KTEROU KAPELU SE NA LETOŠNÍM FAJTFESTU NEJVÍCE TĚŠÍŠ?

Na FAJTFESTu mám políčeno na profesionály a hlavní koně skopčáky EMIL BULLS. Párkrát jsem je zažil a hodně si od toho slibuji. Loni už byli vysoko BORN FROM PAIN a věřím,že mnichováci laťku zase zvednou k oblakům. A co se nátěru týče..bílý zuby v černý tmě AS THEY BURN…čekám maso! Hodně lidí bude zvědavých na INFECTED RAIN s Lenou a pouličně drsný Framtíky RISE OF THE NORTHSTAR..ti mohou být tajným trumfem pořadatelů. Vyjmenoval jsem vlastně všechny hlavní kapelky tohoto ročníku…tak je to asi vybraný dobře.

13. CO ŘÍKÁŠ JAK SE ROZJEL ZDENÁL ŠIMKOVSKÝ S KONCERTY V NOVÉM SVITU A JAK SE TI ZAMLOUVAJÍ JEHO PROSTORY PRO ŽIVÉ HRANÍ?

Zdenál “Jude” Šinkovský především ukázal,že pro rockovou(matalovou) hudbu dýchá a nepráší se mu jen od huby. Není zabedněnec,který si myslí,že má patent na to,co je dobré a co stojí za H. I když ví,že ten svůj black metal ve Svitu asi nikdy dělat moci nebude jde do toho a podporuje to. Ať se mu daří! ..Na rozdíl od vedení místního Jupier clubu?..ti se při žádosti o pronajmutí sálu na rock-metal ples zachovali jako totalitní pohlaváři. Starýho psa s názvem Komo novým kouskům fakt nenaučíš…

14.VÍM, ŽE JSI FANOUŠKEM ORTODOXNÍHO DEATH METALU, ALE KAPEL HRAJÍCÍ TENTO STYL JE V KRAJI OPRAVDU POMÁLU.ČÍM TO JE?

Death metal zažil ten opravdový boom někdy v roce 89-94. Z toho období pochází drtivá většina kultovních nahrávek. Ty skupiny hrávaly v halách,ale vrálily se po čase tam kam patří.. do klubů. Pořád je to ten správný a pravý underground pro “fajnšmekry”. Dneska už to hrají jen kapely,co k tomu mají opravdu vztah a nebo to dělají dobře…zdravím BRUTALLY DECASED! Death metal je poslání. Už dávno to není žádný trend a pózéři prchli k jiným (momentálně populárnějším) stylům. To samé čeká emo-sado-kodo,čevabčiči-metal,klávesový cukrble-složitosti v budoucnu…trh se přesytí..vzduch se pročistí. Zbydou alfa samci.

15.JAKÝ BYL NEJLEPŠÍ KONCERT V CELÉ HISTORII BYD VICTIM? A PŘIBLIŽ MINULOST I SOUČASNOST.

Těch dobrých koncertů bylo naštěstí mnohem,mnohem více. Vyzdvihovat jediný bych nechtěl,to by bylo krajně neseriózní. Vždycky si vzpomenu na pogo v Kutné Hoře, Fest v Litoměřicích,Rock for People,koncerty na severu Český Těšín,Třinec,Ostrava,první Vendryně, krhanické peklo a klidně i soutěžní kola METAL GATE v Práglu. Určitě jsem toho i hodně zasklil. Minulost BAD VICTIM je minulostí a budoucnost je nejbližší štace a to nás zajímá…FAJTFEST!

16. CO ŘÍKÁŠ NA PŘEDSKAKOVÁNÍ ČESKÝCH KAPEL VELKÝM ZAHRANIČNÍM STAR? MYSLÍŠ, ŽE JSOU VŠECHNY KAPELY NA STEJNÉ STARTOVNÍ ČÁŘE, NEBO ŽE TO ZČÁSTI OVLIVŃUJÍ ZNÁMOSTI, FIRMY, NEBO DOKONCE PENÍZE?

Ohledně předskakování velkým jménům pro české kapely…hmmmm..tenký led. Té bajce,že pošlete “vzorek tvorby” a management hvězdné kapely si Vás vybere nevěřím. Jsou tam určitě tlaky firem,sponzorů,kontakty,známí,handle…schopnosti skupiny jsou bez diskuse prvotním předpokladem,ale 100% né tím jediným. Každé partičce přeji,aby se nějaké takové support akce dočkala. Je to za odměnu.. ale pokud by se mělo pár kapel stále objevovat v předprogramu a zbytek ostrouhal? Jediné vysvětlení potom je,že ta grupa všechnu tuzemskou konkurenci totálně válcuje a nic lepšího (stejně dobrého) není…pak je vše v pořádku. Pokud je to jinak….Začíná tady něco zapáchat.

17.HOTNĚ ČESKÝCH KAPEL SI CHCE ZAHRÁT NA JEKÉMKOLIV LETNÍM FESTIVALU A JSOUZA TO OCHOTNY I ZAPLATIT.MYSLÍŠ, ŽE JE TO V POŘÁDKU?

Tak to jsem zásadně proti. Každá! kapelka která někam dojede a je někam pozvaná by měla dosta minimálně “cesťák”. To je ten úplný spodek. Vím,že na kvalitní fest přijede spousta kapel grátis(tzn.prodělají,ale udělají si jméno a bla bala bal..)..Ale měla by tam být nějaká vzájemná úcta. Vás si pozvu,protože chci a vybral jsem si Vás..tohle Vám nabízím. Pokud se dostaneme k tomu,že si pořadatel zve nějaké kapelky za dara,aby ušetřil poškozuje to ve finále obě strany a do budoucna hrozí,že nové smečky budou mít tím-pádem podmínky ke koncertování ještě horší než jejich starší kolegové. Tenhle přetlak se dá lehce zneužit.

18. ŠKODA, ŽE V ČESKÉ REPUBLICE SE MOC NEDOSTÁVAJÍ KONCERTY VETŠÍCH KAPEL DO MENŠÍCH MĚST, JAKO TO JEBĚŽNÉ V NĚMĚCKU, RAKOUSKU, HOLANDSKU, BELGII…JAK TO VIDÍŠ?

To,co se děje u nás je taková nenápadná cesta a snaha o (alespoň) částečnou monopilizaci trhu s kapelama. Pokud by třeba nadšenec ze Svařenova chtěl uspořádat a zaplatit koncert HATEBREED proč by nemohl? Obávám se,že u nás to za stávajících podmínek možné není. Proti konkurenci? se bojuje represí Chápu,že si zavedené firmy své těžce vydobité pozice chrání,ale úzkoprsost není na místě. Já myslím,že  pokud hraje skupina X na velké festivalu např.v 15hod. (není tedy ani náhodou jednou z hlavních kapel)klidně by si mohla (pokud bude zájem) střihnout i nějakou klubovku,popř.jiný menší fest…co je na tom?

Diky za otázky a prostor a ať se FAJTFESTu daří!

Bookmark the permalink.