rozhovor s Lenou z INFECTED RAIN

INFECTED RAIN, je pětičlenná nu-metalová smečka, médii označovaná jako vývozní artikl Moldavska. Je pro ně typické skloubení ženského screamu, tvrdých riffů a nespoutaná pódiová show. V létě vystoupí poprvé i v České republice. Uvidíte je na festivalu Fajtfest a při této příležitosti jsme se rozhodli kapelu vyzpovídat. Lena nám prozradila zajímavosti o kapele, naťukla nové album a naznačila…

Jak se vůbec zrodila myšlenka založit kapelu?
Vznikli jsme v roce 2008. Do té doby členové Infected Rain hráli v jiných projektech a kapelách. V roce 2008 jsme se rozhodli natočit naše první demo, a tak začala naše společná cesta

Kdo vymyslel název kapely?
Ve hře byly různé návrhy názvu kapely, zprvu jsme se chtěli jmenovat „Asylum“, ale pak jsme to změnili. Název Infected Rain vymyslel Vidick.

Pokud bys měl popsat Infected Rain v jedné větě, bylo by to.. ?
Během různých období existence Infected Rain bych popsala kapelu různými slovy, ale teď jsou to jen dvě slova „Embrace Eternity“

Přibliž nám hudební scénu ve vaší zemi. Který z hudebních stylů nejvíc diktuje? Je metal i u vás okrajovou záležitostí?
Moldavsko je opravdu malá země, takže na naší metalové scéně nepůsobí mnoho kapel. Je zde ale několik dobrých projektů.10698548_10204835204669788_8934755603229507971_n-300x300

Prozraď nám víc o festivalech u vás. Je některý nakterý bys nás ráda pozvala?

Jak jsem již řekla, metalová scéna u nás v Moldavsku není moc vyvinuta. Dříve jsme měli nějaké festivaly, ale teď jen několik koncertů za několik let. Nemáme dobré metalové festivaly, což je vlastně velice smutné.

Myslím, že pro Moldavsko je typické víno, Cenuşăreasă a Rumunština. Souhlasí? Co je podle tebe typické pro Českou republiku?
Tady v Moldavsku máme opravdu výborné víno a mluvíme dvěma jazyky, rumunsky a rusky. Myslím si, že Česká republika je známá skrze pivo.

Na co se těšíte v ČR nejvíc?
Jak jsem naznačila předtím. ČR je známá díky pivu, rádi bychom ho ochutnali. Také jsme slyšeli, že máte velice krásnou architekturu ve městech a nádhernou krajinu mimo města. A samozřejmě, těšíme se na Fajtfest.

Je komplikované vydat v Moldavsku desku?
Myslím, že pokud chcete vydat album s vynikajícím zvukem, musíš investovat hodně peněz a úsilí. Což ale není problém jen v Moldavsku. Naše druhé album “Embrace Eternity“ je nahráno ve stejném studiu jako „Asylum“. Myslíme si, že je to nejlepší místo v celém Moldavsku.

V těchto dnech vydáváte nové album. Můžeš nám prozradit nějaké detaily?
Ano, vlastně je už hotová. Oficiálně ji zveřejníme 15. května. Pokud bych měla popsat “Embrace Eternity”, ráda bych převzala komentář jednoho našeho fanouška, který řekl: „Začíná intrem nazvaným «Falling Through Time», stává se čistější, očekáváno je něco globálního, neobvyklého. První myšlenka po poslechu alba trvajícího necelou hodinu je, že «Embrace Eternity» je nové, nejen pro Infected Rain, ale pravděpodobně i pro celou současnou alternativní scénu.“

Kdo píše texty?
Všechny texty píšu já

irr-150x150

Jaká jsou tvá oblíbená témata?
Píšu o životních situacích, emocích a lidech okolo sebe. Vše mě inspiruje.

Moldavsko bylo dlouhou dobu součástí Ruska. Jak vnímáte situaci na Ukrajině? Jaký máte na to názor?
Ano, Moldavsko bylo součástí Sovětského svazu. K Ukrajině máme blízko jak geograficky, tak povahově. Je nám velice líto lidí, kteří tam umírali kvůli vládě. Diskuse o politice nesnášíme.

Před několika měsíci přežili Infected Rain svou vlastní smrt. V takové situaci člověk přehodnotí svůj dosavadní život, vlastní hodnoty. Jak to ovlivnilo vás?
Pravda, byla to děsivá a strašná zkušenost, ale udělala nás silnějšími a teď budeme dvojnásobně neústupní. Nic nás nezlomí.

Kdy jsi měla svou první kérku?
Svou první kérku jsem měla v 16.

Byla jsi od počátku v Infected Rain?
Ano, jsem zakládající člen a nikdy jsem nezpívala v jiné kapele. Vždy jsem cítila, že mám co říct a zazpívat a kapela je nejlepší cesta, jak na to.

Jaká jsou vaše zaměstnání?

Lena – kadeřnice a maskérka
Vidick – barman
Vladimir – editor
Eugene – elektrikář
Sergey – barman

Čeho byste chtěli jako kapela dosáhnout?
Chtěli bychom zasáhnout srdce všech.

Spolupracují kapely v Moldávii nebo spíše soupeří?
Jsme přátelé a všechny kapely se snaží pomoct jedna druhé.

Pokud si budeš muset vybrat, volila bys…?
Festival X Klub
– Festival

Deftones X System of a Down
– Deftones

Jack Daniels X Vodka
– Jack Daniels

Hudba X Rodina
– Hudba

Děkuji za rozhovor

Zdroj: www.southcore.cz

Zdroj foto: Infected Rain

Bookmark the permalink.