REFERENCE

FAJTFEST 2018

KLUBOVNA

“REPORT OD SRDÍČKA Z Klubovna 
FAJTFEST FAMILY omlouvám, že mi to tak dlouho trvalo. Ale ještě teďka tu skvělost zpracovávám, protože ten “wow efekt” pro mě a celkově nás z Klubovny jakožto premiérový návštěvníky pořád přetrvává. Každopádně tady máte obsáhlej souhrn toho, jak jsme si tuhle akci užili, a to po hudební, tak i organizační stránce.Za nás jako press musím užít jednu citaci z článku:
“Sice jsme „jenom Klubovna“, ale lidi z fesťáku k nám přistupovali jako bychom byli BBC 1. Nebudeme Vám lhát, fakt nás to dojalo.” – a nejen to.Díky moc za všechno, obří klobouček před Bobem s Lukášem a celý FAJTFEST crew a pokud ještě nemáte dost, tak mrkněte na obsáhlej fotoreport https://www.facebook.com/1406178519647781/photos/…
REPORT na stránkách klubovna: http://klubovna.net/srdce-i-organizace-ze-zlata-rodinny-fajtfest-se-stal-prekvapenim-roku-report/

COREMUSIC

“Chtěli jsme v záplavě pochval za letošní desátý FAJTFEST vznést také nějakou kritickou poznámku, ale beztak nemáme co kritizovat, a tak se ke všem těm kladným hodnocením přidáváme! Přečtěte si na naše postřehy z VelMezu!
Report od CM najdete zde: http://www.coremusic.cz/reportaze/fajtfest-2018-kouzelny-fajtuv-kopec-zaplavilo-japonske-kristalove-jezero/

CRYSTAL LAKE

“Tour manager: Just wanted to say Thanks a lot Again for a great festival. The band was really happy with everything. See you around! Good luck for the Future. Chtěl bych znovu hodně poděkovat za skvělý festival. Kapela byla opravdu šťastná ze všeho. Uvidíme se. Hodně štěstí do budoucna..”

NIOR

“Právě jsme se vrátili domů a chtěli bychom ještě jednou poděkovat za skvělou organizaci a všechno kolem. Cítili jsme se jako doma! Doufáme, že se brzo uvidíme a dostaneme možnost si ještě někdy v budoucnu zahrát na Fajtfestu.”

THE ROYAL

“JD: Fajtfest byl úžasný! Byla to druhá show, kterou jsme měli v České republice vůbec, ale nemohli jsme si přát víc. Organizace byla skvělá. Starali se o nás jak nejlépe dovedli a každý z organizátorů byl velmi milý a přátelský. Lokace festivalu je hustá. Nikdy dříve jsme neviděli něco podobného. Tohle místo nás chytlo za srdce, a to navždy.Stage byla také profesionální, tím myslíme všechny, od lidí na stagi, přes zvukaře, osvětlovače. Tým byl velice zručný a rychlý. Se vším nám pomáhali a dělali vše proto, aby byla show co nejlepší. Chtěli bychom všem, kdo přišli a mrkli na náš set moc poděkovat. A taky všem, kdo šel domů s nějakým merchem, těm, kdo za námi přišel a poděkoval za koncert nebo se stavil na pokec. Děkujeme The Royal”

GET THE SHOT

“Dan: Fajtfest byl úžasný !!! Opravdu milý festival s rodinnou atmosférou s mnoha dobrými lidmi. Cílitli jsme vřelé přijetí už od příjezdu. Děkujeme za péči profecionální crew a dalším lidem na festivalu !!! S láskou X. GET THE SHOT”

HEAD2DOWN

“Obrovský rešpekt Fajtfest family, nechápeme ako to dokážete takto úžasne robiť…????….hrať na tom gigantovi bolo neskutočné a tá masa ľudí, ktorí nás počúvali, pogovali a robili tie opičie námluvy pod stagom, to bolo NEUVERITELNÉ!!!!!!!! a ten zvuk….božííííííí…..pridávame ilustračné foto , určite ich tu bude za chvíľu strašná fúúúra…tešíme sa na klip k skladbe Orion, ktorý sa natáčal počas nášho setu….masaker neskutočných rozmerov!!!! čo napísať?….ĎAKUJEME FAJTFEST – Tomáš Bob FleckJiří Despou FialkaLukáš KorbelaHendrik van der TolMatetka Princess ChatonIzag Hanson a jeho stage crew, Aleš AlšAlda ŠpidlaRadek Zub MikulášAleš Mňouk ChytkaPavel SvačinaMarek UrbánekDominik Šidloa Fakker crew, Matej Indy Soviš, Hulín gang a špeciálne spiaceho Danečka , každému čo mal len trochu zásluhu na bezchybnom chode tohto nádherného kultúrneho podujatia s názvom FAJTFEST …každá akcia nás posúva a vždy dostaneme veľa skúseností ale toto je už level pre profi kapely…je v nás megatona emócií, ktoré spracovávame a ešte pár dní nepustíme realitu do sŕdc, budeme si tam uchovávať Vaše pohľady, potlesk, energiu, úsmevy a to Vaše záverečné skandovanie pripečenej seldáckej kapely Head2Down, ktorá hrala pre VÁS !!!”

Svačina ( NU-FRIENDS & SHADOW AREA )

Video: odkaz zde

MR.DYNABOOM

“Letošní FajtFest byl vynikající a myslíme,že oslava tohohle jubilejního 10tého ročníku se povedla na víc než Jedničku s hvězdičkou! My jsme na víc strašně rádi za to,že můžeme bejt součástí téhle rodinné párty,která vyrostla na úroveň světových festivalů ❤ A jsme rádi že nám FF CREW dala tu možnost již počtvrté. Letos to navíc bylo face to face ve ski baru,což bylo naprosto top. Děkujeme moc za pozvání! A celé ff rodině jen to nej do dalších ročníků!”

LANDLESS

“Celá kapela sme navštívili Fajtfest po prvý krát, preto sme boli plní očakávaní. Vedeli sme si vytvoriť iba jemnú predstavu na základe referencií ľudí, ktorí už boli na Fajtfeste. No hneď ako sme dorazili do areálu, boli sme príjemne prekvapení. Staff Fajtfestu nás bez čakania previedol po areáli, všetko nám skvele vysvetlil. Nehovoriac o tej skvelej atmosfére, ktorá vyžarovala na každom kroku. Náš samotný set sme si veľmi užili – zvuk na stejdži bol skvelý a ľudia sa skutočne výborne bavili! Veľmi sa nám páčil aj zaujímavo zložený line-up celého festivalu. Určite odporúčame každému, kto ešte nebol na Fajtfeste, nech si hneď naplánuje účasť na budúcom ročníku. Skvelý festival, skvelý usporiadateľ, výborná priateľská atmosféra, skvelé kapely a nádherné prostredie, to je Fajtfest!”

BREAKING THE CYCLE

“Pro nás to bylo naprosto neskutečný! Celej festival byl skvělej a unikátní a zahrát si tam byla čest a obrovskej zážitek! 🙂 S odstupem jsme se shodli, že to byl nejlepší koncert co jsme zatím hráli! Stage, zvuk a atmosféra byla naprostej vrchol!) Nikdy jsme neviděli tak skvěle zorganizovanej festival a mockrát děkujeme Tobě a celé Fajtfest crew za pozvání a naprostou profesionalitu! Bylo to něco co si budeme pamatovat navždy ❤ Díky!”

PILOT SEASON

“Už při pohledu na monumentální stage, která se tyčila na Fajtově kopci, nám bylo jasný, že to nebude jen tak. Skvělý zázemí, úsměvy na tváři celý crew a výbornej zvuk potvrdily, že Fajtfest je jeden z nejlepších fesťáků na kterých jsme si měli možnost zahrát. I přes to, že žánrově jsme do konceptu moc nezapadali, jsme se cítili jako doma a to všechno díky vřelýmu přijetí od lidí, co to nevzdali ani kvůli pár kapkám děstě který doprovázely začátek našeho setu. Děkujeme Fajtfest 2018!!”

BRANDO´S EYES

“Bylo o nás hezky postaráno, strašně jsme si užili hraní a panovala tam moc přátelská rodinná atmosféra. Co se týče kapel, tak bych určitě rád vyzdvihnul domácí Colp o kterých jsme nikdy neslyšeli, no a potom samozřejmě japonské mágy  Crystal Lake. Snad se k vám co nejdřív vrátíme.”

EMMETT BROWN

“Tak a je po Fajtfestu!  Přátelé, rodino co k tomu dodat….
Za mou kapelu EMMETT BROWN můžu s čistým svědomím říct, že takovou továrnu na zážitky zažijete pouze na tomhle kouzelným kopci! 
Obrovskej respekt a dík určitě patří Bob -ovi a celé FAJTFEST CREW, protože takhle má vypadat festival se vším všudy! Ať už, co se výběru kapel týče, tak po perfektní zázemí pro kapely, catering atd. atd……
Největší dík ovšem patří Vám všem, co jste na kapely přišli a podporujete živou hudbu! Bez Vás by to prostě nešlo, proto Vám já i kluci z mojí kapely skládáme obrovskou poklonu.
No a závěrem chci jenom dodat ať na sebe dáváte všichni pozor ať se na tom kouzelným místě můžeme všichni zase za rok sejít.”

WE ARE THE MOTION

“FAJTFEST – DĚKUJEME!
Zažili jsme společně něco neskutečnýho. Během těch 30 minut jsme se pokusili do vás narvat to nejlepší z nás a snad se nám to podařilo.
Děkujeme moc celýmu týmu Fajtfestu v čele s Tomáš Bob Fleck za ten neskutečně skvělej profi přístup a za možnost ztratit panictví na takové obří stage zrovna na tomto super festivalu!
Naše dík patří i Martínek Jarka, kterej se o nás před koncertem, během něj i po něm staral jako o vlastní, samozřejmě naší užasné Bartolotti Anna za nejlepší fotky a hlavně vám! Vám, kteří jste do nás vložili energii, emoce a hlasivky! ❤
Tento koncert budeme mít v paměti do konce života!”

DAERRWIN

“Thank you once more FAJTFEST 2018 that we could have been a part of this! Thanx for the great and positive atmosphere with so many nice people around,awesome vegan food,great sound,professional organization,beatiful place and also to everyone who supported our late gig! 
We love you all 

FROM VOID TO ABYSS

“Na Fajtfest budeme dlouho pamatovat!! Hned když jsme přijeli, dýchla na nás přátelská atmosféra a viděli jsme jen samé úsměvy. Výkony kapel byly fantastické. Technici byli pohotový, takový servis jsme zatím nezažili. Naprosto úžasné. Připadali jsme si jak hvězdy. Pivo stálo za to a tak jsme se každý večer řádně zbourali. Moc Ti i celé FF crew děkujeme za příležitost a pokud se ti náš set líbil, budeme se těšit zase někdy.”

VICTIMS

“Monstrózní pódium, monstrózní zážitky a ještě monstróznější párty byla obsahem FF 2018. Tuhle nezapomenutelnou moravskou událost jsme měli tu čest si pekelně užít do posledních hodin! Totálně vostrej festival byla perfektně zorganizovaná záležitost s křištálovým zvukem Jsme rádi, že jsme toho mohli být součástí!!”

COLP

“Troufáme si tvrdit,že jsme byli na letošním ročníku FF nejstarší kapela.Máme toho za ty léta hodně odehráno,ale taková pohoda která na nás působila ze všech stran se jen tak nevidí.Když to vezmeme od organizace,přes podium,aparát,vše perfektní, … a hlavně lidi….hrát pro tolik pozitivně naladěných fans byla naprostá paráda… maximální spokojenost!! Moc jsme si to užili a přejeme FF ať jsou další ročníky minimálně takový jaký byl tento.”

SEVERALS

“Fajtfest 2018 byl pro naší kapelu jeden z nejlepších akcí roku 2018. Setkali jsme se s kamarády z kapel, poznali spoustu nových lidí, vyzkoušeli si koncertování na velkém podiu a užili si opravdu hodně zábavy! Tohle všechno jen díky Bobovi, kterej dokázal skloubit profesionální přístup a především kamarádskou až rodinnou atmosféru v jedno – ve festival FAJTFEST 2018.
Ještě jednou díky moc Bobe, jsi frajer! ❤️

STATUS PRAESENTS

“Fajtfest za deset své existence dospěl ke špičce festivalů u nás. Od organizace, přes místo až po lineup je to festival světový třídy a nám bylo ctí se toho všeho účastnit. Moc jsme si to užili, děkujeme všem a hlavně pořadatelům…. Dobře to děláte kluci. Držte to. SP family.”

POST-IT

“Zdravíme Fajtfest 😊
Vážená pořadatelská CREW a BOBE, píšeme abychom Vám poděkovali za práci na Vašem festivalu a zaroveň tak vyjadřujeme podporu do (doufejme) dalších let ! Fajtfest se totiž jako jeden z mála festivalů nebojí jít svou cestou a muže tak o sobě s klidem mluvit jako o festivalu “žánrovém”, což je v dnešní době jev dost nevídaný. Po naší pětileté odmlce jsme moc rádi přijali Vaše pozvání koncertovat na Fajtově kopci, i když jsme zprvu měli trošku obavy, jak nás publikum přijme, musíme smeknout před organizaci a celkovou atmosférou, která na fesťáku panovala. Nakonec skvělý rodinný přístup celé Crew, na které bylo vidět ze se Fajtfestem baví, stejně tak jako jeho návštěvníci a s tím pak ruku v ruce samozřejmě i kapely, takže se tímto kruh parádně uzavřel. To vše pak rovná se zábava, o kterou má jít především ! Krom celkové atmosféry bychom dali deset z deseti taky za aparát a podium, paráda a neměňte to !!! Zázemí, catering, prostě celá organizace … to vše pro nás dělá z Fajtfestu jednu ze skvělejch zastávek, na kterou si rádi vzpomeneme. Když jsme se s POST-IT dávali opět dohromady, řekli jsme si, že pojedeme jen fajn věci, který nám budou dělat radost a užijeme si je ! V tomto směru nám Váš Fajtfest dokonale zapadl do koncepce. Přejeme Vám hodně sil a zdaru do dalších let, ať máte vždycky kliku na fans a taky samosebou na počasí. S pozdravem POST-IT.”

NONSENSE

“Perfektní organizace, vynikající stage, super zvuk, skvělá atmosféra – za nás určitě nejlepší ročník, výborně se nám hrálo a ještě jsme parádně zapařili. Takže Nonsense dává 6* z pěti.”

 

 

 

FAJTFEST 2017

Polar:
Fajtfest byl neuvěřitelný zážitek pro naší kapelu, nemohli jsme si přát víc! Děkujeme všem, kdo tvrdě pracoval, aby se Fajtfest uskutečnil. Nemůžeme se dočkat, až se sem vrátíme.
Polar:
Fajtfest was an unbelievable experience for our band, couldn’t have asked for more! Thank you to everybody who worked hard to make Fajtfest happen, we can’t wait to return

 

Infected Rain:
I přes šílené počasí, jsme si užili spoustu srandy a lásky. Díky Fajtfeste a všem, kdo měl podíl na úžasné párty, je jedno jak. Dohromady jsme ukázali, že “show jde dál!”
Infected Rain:
Despite the crazy weather conditions we had so much fun and love. Thank you Fijtfest and everyone who supported the crazy party no mater what. Together we demonstrated that the “Show must go on!”

 

Sickret:
Město Velké Meziříčí v české, české, České republice bylo cílem na naší 1000Km jednorázové cestě skrze blesko-kroupovou bouřku. Osud nestál při nás, ale vrátil nám to jednou pekelnou párty! Jakmile jsme přijeli, viděli jsme přátelské a pokojné místo na téhle malé hoře. Byl to druh hory, který můžeš nají ve Švýcarsku, ale o moc menší 🙂 Kromě tobo bylo fajn vidět znovu staré známe, Infected Rain a Mr.Dynaboom. Bylo to jako návrat domů. Samozřejmě jsme si našli i nové přátelé.
Počasí se změnilo během koncertů masakrálních Knives to a Gunfight. Vítr, déšť a kroupy ukončily jejich koncert. Bouřka se rychle přehnala Fajtfestem, zničila stage a stan záchranářů málem odletěl. Bylo velkolepé a děsivé zároveň, vidět sílu přírody. V tu chvíli jsme si netroufali ani odhadnout, co bude, ale věděli jsme že show musí jít dál. Jsme velmi vděční lidem z Fajtfest Crew a členům ostatních kapel, protože zorganizovali alternativní hraní ve Skibaru. Koncert měl koule jako prase a byl umocněn hlavně lidmi, kteří byli hladoví po hudbě a měli úplně v …(cenzored 🙂 )
Užili jsme si úžasnou show. Určitě chceme dojet znova, tentokrát na velkou stage. Těch 2000 Km opravdu stálo za to odřídit. Festivaly jako tento jsou naše nejoblíbenějsí. Uvidíme se a buďte v pohodě. Těšíme se na vás příští rok.
Sickret:
The city Velké Meziříčí in check, check, Czech Republic was our goal on our 1000 Km one way trip through thunder-and hailstorms in all our way. Fortune was not with us but we stroke back with a hell of a party ether way!
As we has arrived we took a look at the friendly and peaceful place on this little mountain. It was kind of a mountain like you find it in Switzerland but just a little bit smaller . Anyway, it was nice to see some old friends again, Infected Rain and Mr. Dynaboom. It was like coming home.
It was nice to find some new friends, as well.
The weather has changed in the middle of the concert form the badass band Knives to a Gunfight. to break up their show, because wind, rain and hail stole the show. A storm turned up quick and the Fajtfest almost got rid of the stage and the first-ait tent was about to fly away. It was spectacular and horrible at the same time to see the power of nature. The bad thing was, we didn’t know how it would be going on. But we all knew the show must go on. We are so grateful to the stuff and other band members to organize an alternative to play in the Ski-House. We had a blast as hell, at the show we was literary surrounded by the crowd, they was obviously hungry for music and got the fuck up. We had an amazing show. We’ll definitely see us again, but next time on the big stage. These 2000 km was really worth it to drive. Festivals like this are our favourites! See you and stay sick. Hope to see you next year again

For I am King: (Alma)
Měli jsme se skvěle. Byli jsme v České republice poprvé a zamilovali si ji. Díky velmi moc za energii, že jsme mohli být součástí a doufáme, že se brzo vrátíme! Mějte se.
For I am King: (Alma)
We had a blast at Fajtfest! Our first time in Czech Republic and we loved it! Thank you so much for the energy and for having us, we hope to be back again very soon! Cheers

 

THELL BARRIO:
Pro THELL BARRIO bylo hraní na Fajtfestu novou zkušeností ve světě masivních festivalů a dalších. Hráli jsme na mnoho akcích, ale rozdíl mezi Fajtfestem a odstatními bylo vroucí přivítání a způsob jak se lidi z produkce, včetně hlavního šéfa postarali o kapelu. Byli velmi pokorní a přátelští, to je první věc, kterou chceme zmínit a pak samozřejmě obrat v důsledku velké bouře, který přišla a zrušila den, kdy jsme hráli. Počasí nebylo nejlepší, aby festival vůbec pokračoval. My jsme chtěli hrát stůj co stůj, takže jsme souhlasili s hraním v hospodě. Někteří lidé byli překvapeni, že jsme souhlasili, ale my si myslíme, že koncert zahrnoval mnoho věcí v logistice a produkci, která  byla lepší, jakmile začaly kapely spolupracovat. Nebyly to jen kapely z programu, ale někdo, kdo pomáhal vyřešit problém, který nastal a my díky tomu zažili pekelnou akci a hrozně jsme si to užili. Samozřejmě vrylo se nám do srdcí, jak úžasní a blázniví jsou lidi v České Republice. Pro nás jsou nejlepší fans na světě. Doufáme, že se na FAJTFEST brzy vrátíme a uvidíme naši novou rodinu. Buďte silní a dále podporujte místní kapely a dlouhý život FAJTFESTU. Jak říkáme v México: “hasta luego cabrones” (až do příště f*ckers)
THELL BARRIO:
For THELL BARRIO playing at FAJFEST has been a different experience in the world of massive festivals, we have played in many, but the difference between FAJTFEST and the others, is the warm welcome and the way the production staff including the head boss treats bands, they are very humble and very friendly, thats the first thing we want to say, and then of course the special twist that the festival had to do because of the huge storm that came down on the day we played, the weather wasnt the best for the festival to continue, but we wanted to play no matter what, thats why we agreed to play at the pub, some people were suprised about our aproval to play there but we think that a concert involves so many things in logistics and production that its better when the bands participate not only as a line up band, but also helping to solve any issue that comes up, and we had a hell of a time playing there and we enjoy it a lot, and of course we always carry in our hearts how amazing and crazy the people in Czech Republic are, for us its one of the best crowds in the world, we hope to come back pretty soon to play at FAJTFEST, and to see our new family, keep strong and keep supporting your local bands and long life to FAJTFEST, like we say in México, “hasta luego cabrones” (until next time fuckers).

Děkujeme! Díky Vám se cítili zahraniční interpreti na kopci jako doma. FAJTFEST FAMILY <3