Představíme vám našeho nového partnera – METALSHOP

Věříme, že do budoucna zásadního. Není to nikdo jiný, než kultovní METALSHOP ! Už dávno to není jen internetový shop s oblečením, ale stojí za ním kamenné obchody, mají vlastní Metalshop TV, věnují hodně prostoru mladým domácím kapelám a nakonec na legendárním Brutal Assault je Metalshop stage. Co všechno stojí za touto silnou značkou? Jednou z hlavních postav novodobé éry Metalshopu je charismatický Michal Raszka, kterému jsme dali par otázek.

1.Michale, představ blíže Metalshop a svoje postavení v něm?
Čau Bobe, zdravím celou crew Fajtfestu! Letos v říjnu to bude 15let, co jsem poprvé v Metalshopu nastoupil. Moje role se vyvíjela, začal jsem jako asi všichni tady od skladu, prošel jsem i zákaznickou podporou. Aktuálně mám na starosti naší band merchandise nabídku, marketing a v létě mě můžete potkat na letních festivalech.

2. Skvělý ohlasy mají vaše metalshop video rozhovory, kdo byl tak nejvíc v pohodě a kdo ne?
K tomu s dovolením přizvu mého kolegu Koreje, tohle je jeho parketa.

Korej: V pohodě jich bylo opravdu spoustu, ale vyzdvihnu Winstona z Parkway Drive. Největší kokot byl zpěvák z Enter Shikari 🙂

3. Na jaké hudbě si ty osobně vyrostl a co te teď baví ?
Toho jsou mraky, na čem člověk vyrůstal a co ho utvářelo. Aktuálně se mnou zacloumalo úmrtí Keitha Flinta (The Prodigy), to byla opravdu a stále bude! velká láska…Formovali mě Motörhead, nu-metal vlna, thrash, metalcore vlna. Nejsem z těch, co by extra tíhli k objevování nové muziky, ale nebráním se tomu. Spíš tedy sáhnu po starších albem zaběhlých i zapomenutých jmen. Mimochodem jsem velmi rád, že se Bleeding Through vrátili na scénu, to je jedno z těch mých silných pout.

4.Zkusil si taky někdy pořádat nějaký koncert nebo festival ?
Jo, celkem jsem tomu jednu dobu holdoval. Spolu s kámošem jsme dělali české kapely, občas přijel i někdo ze zahraničí. To jsou časy 10 a více let zpátky. Pak jsem občas něco udělal sám, rád na to vzpomínám = kromě nervů i spousta zábavy 🙂

5. Metalshop stage na Brutal Assault zní skvěle, jak se taková spolupráce narodila?
Je to už docela drahně let, co se tady tato možnost utvářela a domlouvala. Vzájemná spolupráce tehdy oboustranně dávala smysl a proto vznikla i Metalshop stage 🙂

6. Tvůj nejlepší koncert byl ?
Tohle je asi silně ovlivněno aktuálními událostmi, takže The Prodigy na Rock for People, ale zažil jsem toho tunu, stejně jako ty…Velmi rád vzpomínám na dobu, kdy k nám do mého rodiště jezdily crust kapely z celého světa. U nás nevídaná událost – koncert uprostřed týdne a namrdaný klub lidma, moshpit jako blázen, pozitivní atmosféra, spousta potu i krve, tohle nevymažu. Ale bavily mě i velká jména jako Rammstein, Slipknot, AC/DC, Behemoth (Evangelion éra) atd. atd.

7.Pojdme k Fajtfestu , jak ho vnimas na scéně a kdy jsi o něm poprvé zaslechl?
Fajtfest znám odhadem 5 let, člověk jak se pohybuje kolem hudby, snadno narazí na něco, co se rodí, roste a má smysl 🙂

8. V čem je jiný než ostatní tuzemské festivaly ?
Nevím, v čem přesně je jiný, ale jistě je zajímavý tím, co hudebně nabízí. Mám pocit, že jeho pozice na tuzemském poli je stále silnější, utváří se tam stále početnější jádro těch, kteří neopomenou jeho návštěvu každý ročník. Já se těším, kam až tohle poroste, máte-li to v plánu. Každopádně fandím a držím palce, protože tohle není prdel dělat.

9. Vím , ze se ti nedávno narodila druhá dcera ? Jak dáváš otcovství a práci ? Měl jsem to stejný nebo mám a vím jaké to je.
Nějak se to musí ukormidlit, že jo 🙂 Ale je to radost, pár dní zpět měla ta první 3 roky, oslava proběhla, asi 1,2t dárků dostala, dort se taky snědl, takže vše v pořádku 😀

10. Už ti někdo řekl , ze si hodně podobný na Marca ( kytarista Caliban ) ?
To ne, jsi první! 😀 Aktuálně se jede pořád vlna zpěvák Twenty One pilots 😀

Bookmark the permalink.