FAJTFEST PIVO – THIRSTKILLER

Na letošní ročník máme pro Vás přichystané Fajtfest pivo a to z Pivovaru Lužiny. Na co se můžete těšit, Vám řekne jednatel pivovaru pan Moravec:

“Přivezeme naší světlou desítku s přiléhavým názvem “Thirstkiller”, kterou vyrábíme od roku 2018.  Jedná se o spodně kvašené, světlé výčepní pivo českého typu, na jehož výrobu se používá plzeňský slad a žatecký chmel. Pivo je jako dělané pro horké letní dny, i proto je obsah alkoholu “jen” 3,2% obj. a hořkost je 44,6 EBU. Zajímavostí je, že skvělé logo tohoto piva pro nás vytvořil Jirka “Despou” Fialka (viz foto)…

A jen na okraj: “točí” se volantem – pivo “se čepuje”   :-)))))”

PIVOVAR LUŽINY byl založený v roce 2013 na pražských Lužinách a je dosud jediným pivovarem v České republice, který je umístěný v nákupním centru. Instalovaná technologie umožňuje vařit veškeré pivní styly. Pivovar v loňském roce vyprodukoval přes 2000 hl piva, když největší část produkce tvoří spodně kvašená piva českého typu, která je doplňovaná svrchně kvašenými speciály.
Pivovar zásobuje i restaurace a pivních bary zejména v centrální Praze, podporuje klub amerického fotbalu Prague Mustangs a nadaci Hemojunior.
Sloganem pivovaru je “PIVO S PŘÍCHUTÍ HARD ROCKU”, neboť patronem Lužinských piv je populární kapela DOGA, pro kterou se zde vaří speciální pivo Beerstriker. Pivovar Lužiny je také partnerem časopisu Fakker!

Bookmark the permalink.