Fajtfest a Klubovna

Festival vs médium a co mají společného? Mimo lásky k muzice a touhy něco dokázat pro česky hudební průmysl a underground ? Oba dva vznikly bez sponzorů, podpory bohatých rodičů, známých v branži atd. Byla to hodně těžká cesta a nadešel čas se spojit a trochu to pro FF fans probrat s gurem Klubovny Gumim.

 

Ahoj, na úvod ..

1) Klubovnu registrují už několik let, ale řekni něco o začátku ?

“Zdravím FajtFestFamily! Začátek klubovny bych rozdělil asi do dvou fází: Ta první vznikala ještě jako rubrika na jednom jiným webu, kde jsme, ale necítil takovou tvůrčí svobodu a podporu, a tak jsem si před pěti lety založil FB Klubovní page, kde jsem se už ničím omezovat nemusel. Ta idea byla a je vlastně pořád stejně. Založit hudební medium, který tu ještě nebylo a nebude se omezovat v rámci žánru a kreativních nápadů, cca. 2 roky jsem si to táhnul v podstatě celý sám, ale postupem času jsem začal přibírat další lidi, který mi celou věc pomohli vymazlit, až do nynější podoby. A patří jim za to velký dík!”

2) Hlavně lidi znají tebe, pak hollywoodského herce Hadrabáka a vybavuje se mi i charismatická Terka, ale kdo další je momentálně v Crew ?

“Tahle naše trojka je docela nepřehlédnutelná a obzvlášť Hadrabis je De Niro (smích) Každopádně v týhle fázi se na Klubovně podílí spoustu dalších talentovaných lidí. Je pro mě důležitý, aby to byly lidi, který tu hudbu fakt milujou, měli vlastní vizi, nebáli se projevit a věřili tomu, co tvoříme. Tím, jak se snažíme expandovat, tak pod sebou máme spoustu nadějných tvůrců, fotografů i videomakerů. Dostávají hodně prostoru a je jen na nich, jak s ním dokážou naložit. Každopádně úplně nejlepší bude, když představím ty, kteří se letos stopro chystají na Fajtfest. Určitě pojede Kača, která převzala žezlo zahraničních rozhovorů po Teri, která je momentálně na Zélandu, ale na Fajt rozhodně přijede! Za zmínku rozhodně stojí i Navrc s Nazdim, což jsou naši držáci z Moravy, kteří připravují i super pořad “Morava Talk”, který se věnuje moravským kapelám a dění na Moravě. Předpokládám, že pojede i Srsťák, který točí a stříhá videa a je to i super maník na party. Nerad bych na někoho zapomněl, protože je to pro nás s RFP jasná akce roku a očekávám hojnou Klubovní účast.”

3) Byl si loni poprvé na FF, jak na tebe Vše působilo a jak došlo k tak úzké spolupráci , ze jsou z z toho dvě mega akce v Praze a Brně ?

“Upřímně? My fakt nechápali, co se na to kopci děje! Protože tolik přirozený a pozitivní energie na jednom místě jsme už dlouho neviděli. A řekli jsme si, že sem chceme jezdit každý rok. Co se týče úzké spolupráce, tak ta už trvá poměrně dlouho, víme o sobě a taky bych řekl, že nás spojuje spoustu věcí. Obě tyhle věci vznikli z ničeho, bez sponzorů, bez tlačenek, oba týmy si umí akce užít doslova nadoraz a řekl bych, že uvažujeme dost podobně. Na FF Crew se mi vždycky líbila otevřenost, to že si na nic nehrajete, jste pokorný a fungujete komunitně. Řekl bych, že tohle jsou společný znaky, který naše party dali dohromady.

Tím, jak jsme se začali víc poznávat, k sobě se máme každý den lidsky i tvůrčně blíž a spolu s Bobem nás napadlo, že tyhle dvě expandující platformy spojíme a přivezeme do dvou největších měst u nás to nejlepší, co současná klubová scéna okolo tvrdých kytar nabízí.”

4) Řekni něco bližšího co nás čeká na Klubovna/Fajtfest Night ?

“V první řadě je asi, třeba říct, že je to pro nás obří splněný sen. Zatím jsme dělali menší akce a teďka startujeme s něčím, co tu ještě nebylo. Když to trochu přeženu, tak je to český pokus o Never Say Die Tour, dát dohromady ty nejlepší dostupný kapely, narvat kluby a pokusit se nahypovat, co nejvíc domácí corovou scénu. Je to spojení dvou maximálně spřátelených platforem, který k sobě mají blízko, věří si a mají dost podobný vize i názory. Čekají nás dva masivní eventy, kde jsme se snažili složit dream team, který jde na domácí scéně nabookovat. Na našich akcích se objeví, třeba ultimátní kapely jako Skywalker, Sunset Trail, mladá krev jako Glad For Today nebo Denoi a jako třešinku na dortu jsme si připravili posledně-poslední koncert Rattle Bucket. Oba eventy pak zakončuje naše zběsilá after, která nemá hranice. Karty jsou rozdaný jasně, když se tyhle dva eventy povedou, tak chceme tyhle eventy dostat i do dalších měst. Je tu spoustu kapel, měst a našich oblíbených klubů, který by si podobný event zasloužili. Tak to doufám narveme, ať můžeme rozdávat radost a supportovat lokální scénu po celý republice! Zároveň to budou i nadžánrový eventy, takže si na své přijdou i fanoušci kvalitního rapu či indie.”

5) Teď k legendárním pouštěčkám, na letním Fajtfestu to byla strašně divoká jízda ! Musel jsem poprvé poslat do Ski baru na after security, aby dohlíželi na to co se tam dělo, bylo to opravdu hodně bláznivé.

“Fakt? Těch jsem si nevšiml, ale pominu-li Hadrabaka, který usnul před vchodem, tak se tam snad žádný nepřístojnosti neděly (smích). Pouštěčky jsou naše afterparty, který nemají žádný hranice. Nikdy nevíme, jak to začne ani skončí. Snažíme se pobavit, jak sebe, tak lidi, který přišli. Může to být metalcore party, může to být něco absolutně nepochopitelného, ale pokaždý se nám podaří urvat, jak nás, tak lidi k šílený party´s. A ta na Fajtu byla fakt legendární, pokud si pamatuji tak se začalo někdy v jednu a končilo někdy po šestý a to už jsem fakt nemohl (smích) Je to vlastně protiklad seriozním party, tady se ukáže to, co v sobě celý rok skrýváš (smích).”

6) Kde vidíš Klubovnu za dva a více let ? Nějaké větší vize?

“Máme za sebou první pětiletku, kdy jsme nabrali zkušenosti ať už byly jakýkoliv a teď je chceme zúročovat. Momentálně připravujeme spoustu zajímavých věcí, který začneme během letoška chrlit a věříme, že budou stát za to. Zároveň začínáme poprvé řešit sponzory, aby některý z těch plánů byly realizovatelný. Ale vizí je spousta, nechte se překvapit. Klubovnu bych rád viděl jako nejzásadnější medium na téhle scéně, který bude i nadále trendsetterem v rámci pojetí a zároveň zůstane stále stejně autentický. Rozhodně máme v plánu ještě víc promlouvat do pořádání akcí a realizovat často nečekaný věci, tak jako se nám to dlouhodobě daří.”

7) Je v dnešní době lepší internetový hudební portál nebo tištěný magazín ?

“Těžká, ale zajímavá otázka. Já printu děsně fandím, sám jsem si dost časáků kupoval v trafice, rád bych někdy sám nějaký vydával, ale momentálně tu asi není žádný hudební print, který bych aktivně vyhledával. Trochu mi chybí pestrost a pojetí jakou dosahoval, třeba dřív Filter nebo BBarak. Navíc si myslím, že jde v dnešní době něco takového velmi složitě dlouhodobě ufinancovat. Online je pohodlnější prostor a platforma, kde je často spoustu balastu a pochybných informací. Na druhou stranu je to rychlejší a dynamičtější platfroma, který nám poměrně dost vyhovuje. Je to rychlejší, intenzivnější, okamžitě dostaneš feedback, můžeš líp navazovat a udržovat kontakt s fanouškama a kapelama. A musíš se neustále vyvíjet, protože často to, co platilo včera už dneska platit nemusí.”

8) Tvoje nejoblíbenější tři kapely momentálně ?

“Fuu, nejvíc teď poslouchám asi trio While She Sleeps, Fever333, Polar.

V rámci dalších žánrů rozhodně Panic At The Disco, Matyse a Ty Nikdy Label.”

9) Loňské léto si stejně jako já stihl mega koncertu na letních festivalech ? Kdo byl nejvíc a kdo to nejvíc posral ? Ať hudebně nebo lidsky .

“Jo, bylo jich 7, takže bylo z čeho vybírat (smích). Za mě jsou loňský vítěz jednoznačně Crystal Lake právě na kopci, to byl takový diktát!!! A na Aerodromu mě, třeba děsně mile překvapil Wiz Khalifa (smích) Co se týče zklamání z výkonu, tak tam mám asi Deez Nutz ve Volyni. V rámci letoška jsou pro mě na topu WSS v MeetFactory.”

10) Fajtfest už se pomalu blíží, kdo podle tebe bude letos zlatým hřeben každého dne ?

“Ve čtvrtek jednoznačně Polar. Ultimátní nálož, která mě nikdy nezklamala. Jelikož podobný kapely miluju, tak není o čem. Viděl jsem je zatím asi třikrát a vždycky se mi chtělo moshovat.
V pátek asi Polaris. Nedávno jsem na nich byl ve Forum Karlín a upřímně mne bavili víc, než Beartooth a Architects. A samozřejmě už se děsně těším i na sobotní Pouštěčku!
A sobota už nemůže být jasnější. Comeback Kid! CBK jsou moje dlouhodobě nejoblíbenější kapela, na kterou vždycky moshuju, stagedivuju, kradu mikrofon a pláču dojetím. Comeback Kid jsou vrchol a můj hudební základ. Ten line-up je, ale celkově tak natřískaný, že vlastně jenom zmínit tyhle tři jména.”

 

 

Bookmark the permalink.