Člověk co jezdí velké evropské festy a zůstal nohama na zemi

Ahoj Máty, v první řadě obrovská gratulace k tvým nedávným kulatým narozeninám a jak sis užil Crossfest? A jaká byla komunikace s headlinerem Jinjer?

Ahoj. Moc děkuju za přání. Cross fest byl super, je to malý ,,festival“ v českobudějovickém klubu MC Fabrika, kde dělám produkčního, takže taková komornější, ale příjemná atmosféra. Kapely hráli skvěle, vše vyšlo jak má, takže za mě skvělý víkend.
S Jinjer, i přes všechny znaky od promotérů, kteří s nimi již měli tu čest a upozorňovali mě, že domluva není úplně jednoduchá, se mi komunikovalo skvěle. A myslím, že i oni byli spokojení, takže vše v pořádku 🙂

Vím, že si plánoval loni udělat v ČR pár koncertů pro jednu z kultovních kapel Fajtfestu Rise of The Northstar. Proč z toho sešlo?

Měl jsem je rozjednané na tři koncerty v ČR, ale několikrát během společné domluvy zásadně změnili podmínky, pak i management a nakonec to celé padlo. Bohužel jsme pořád organizačně a hlavně finančně trochu omezeni a nemůžeme si dovolit nemožné. Každopádně škoda.

Teď už k Fajtfestu. Letos se poprvé objevíš na Fajtfestu a hned se dvěma kapelama. Co od toho očekáváš a jak vnímáš Fajtfest za sociálních sítí?

Já se opravdu moc těším. O Fajtfestu vím od samého zrodu akce a dělá mi opravdu velikou radost, že tento festival roste a roste. Vím, že není vůbec jednoduché udržet v ČR akci na nějak úrovni, ba co víc rok od roku úroveň zvyšovat, jsme malá země s neuvěřitelným množstvím žánrově podobných festivalů.
Letos se tam konečně podívám (pokaždé se něco přihodilo tak, že jsem se zúčastnit nemohl – koncerty, práce, atd…).
Moc se těším, na Fajtu budu od pátku až do neděle a nemůžu se dočkat.

Fajtfest Crew vždy do lineup zařazují nejméně jednu kapelu, co se vymyká konceptu a všichni jsme natěšení na koncert Gutalax! Chystáte nějakou speciální show a asi se to neobejde bez války toaletních papíru. Kapela kontra Fans nebo se pletu?

Takové “výzvy“ si užíváme, takže určitě něco nachystáme. Papír bitva už je standartní součást 😀

Loni jsem měl možnost vidět Gutalax na velkém festivalu With Full Force a musím říct, že jsem neměl žádná očekávání.
První na main stage od 14h a nestačil jsem se divit. Tisíce nadšených Němců v kombinézách, neskutečné mosh pity, skvělá show! Děkuji za tento zážitek a jak si ten koncert vnímal ty?

Já děkuju, kamaráde. WFF byl náš splněný sen, z toho zážitku žiju do teď a dál žít budu, bylo to neuvěřitelný!

Na Fajtfestu se představíš i se svoji druhou kapelou NBF a musím říct, že je to pro mě jeden z objevů metalové scény tento rok.
Přibliž nám trochu NBF.

S NBF fungujeme něco málo přes dva roky, z pěti kluků jsme tam tři z Gutalaxu. Hrajeme nebo se alespoň snažíme hrát  hardcore s příchutí metalu. Hardcore hudba je moje srdcová. Koncertů s NBF sice nemáme tolik, ale užíváme si je na plno, je to zase trochu něco jiného. Na Fajtfest se moc těšíme!!!

Hromadí se mi dotazy jestli bude možno se vyfotit před nebo koncertu s kapelou v kombinézách. Vím, že autogramiády striktně odmítáte, ale šel by udělat tento kompromis a dat s fanoušky foto ?

Ne, tak to není. Neodmítáme autogramiády, spíš nám to přijde zbytečné, protože jsme pokaždé na každé akci či festu normálně mezi lidmi celý den. Věc jako autogramiáda nám přijde zbytečná v tom, že se necítíme jako něco víc, abychom celý den s lidmi popíjeli, tlachali a pak šli někam za stůl a dělali ,,hvězdy“ :D. Takže samozřejmě se vyfotíme rádi s kýmkoliv a kdekoliv. Ještě raději si se všemi dáme nějaký drink a fajn pokec.

Na jakou kapelu se na FF 2017 nejvíc těšíš?

Osobně jsem hodně zvědav na Crazy Town. Je to taková ta klasika z ,,dětství“. Jinak se těším na Obey the Brave a Thell Barrio.

Poslechni si novinky od Gutalax a NBF

loading
Big Buck Bunny
00:00
--
/
--
youtube play
vimeo play

Gutalax & NBF

  • Gutalax - Fart and Furious
    Gutalax - Fart and Furious
  • NBF - BY THE WAY
    NBF - BY THE WAY

Bookmark the permalink.