Geniální instrumentalista Hanzi o koncertu Crashpoint na Fajtfestu a budoucnosti TTIOT

Po kolika letech budou stát Crashpoint na stagi?

Tuším, že poslední koncert jsme odehráli v roce 2011 v Ostravě v klubu BARRAK.

Proč zrovna Fajtfest? Nebyl spíše ve hře vzpomínkový koncert ve Studénce nebo Ostravě? Čím je pro tebe Fajtfest tak výjimečný?

Pořadatel Bob se trefil do mé nostalgické chvilky. O ten koncert už byl zájem delší dobu a bylo to hlavně na mě, protože se mi do toho moc nechtělo. Samozřejmě teď přicházejí nabídky ze všech směrů, ale pro mě to zatím je jen jednorázová vzpomínka 🙂

Už připravujete playlist, proběhla nějaká zahřívací zkouška a prozradíš, která hitovka určitě chybět nebude?

Kluci měli zatím pár instrumentálních zkoušek a momentálně domlouváme první společnou. Set list ještě není finální, ale asi to bude nějaký průřez věcma co jsme měli nejraději.

Jaké jsou plány do budoucna s Crashpoint i TTIOT?

Co se týče CRASHPOINT už to jde mimo mě. Nevím, co plánují kluci, ale kapela je defakto bez vokálu paralyzovaná. Kytarista Kuba má nový projekt (STELLAR BAY) a kdybych se měl rozhodnout ještě spojit síly tak bych se raději přidal tímto směrem. TTIOT toho ovšem chystá hodně 🙂

Něco se šušká o nové desce TTIOT.

Na desce pracujeme už v podstatě od vydání Lighthouses kdy už byly nějaké nepoužité dema a další jsem tvořil. Teprve teď ale začíná koncept nové desky dostávat konkrétní tvar. Nechci zatím moc prozrazovat, ale bude to zase trochu něco jiného. Prozradit můžu, že první věci budeme natáčet už během následujících týdnů a jestli vše půjde dobře, začátkem podzimu by měl být venku první singl.

Hraješ 21.7.2017 s Crashpoint na Fajtfestu, ale odpoledne s TTIOT na největším festu u nás Colours of Ostrava. Přesun bude hodně rychlý a náročný. Budeš nějak výjimečně připravovat hlasivky na tento exkluzivní dvoják? 

Určitě k tomu budu muset přistoupit trochu zodpovědněji. Na Colours budeme připravovat trochu netradiční set. Jeden s faktorů bude i pošetření hlasivek na večer. Každopádně do obou koncertů chci vložit 100% 🙂

Hudba, ambice a live show TTIOT už dávno přesáhují naši zemi, tak kdy Vás konečně uvidíme na Rock am Ring, Nova Rock, Download?

Tohle je otázka na delší povídání. Všichni se pohybujeme na scéně už hodně let a za tu dobu člověk trochu prohlédne ty sny, které měl na začátku. Dostat se na tyhle velké festivaly určitě není nemožné ani pro nás, ale je to dlouhá cesta s přispěním štěstí. Hrát dlouhá zahraniční turné a vydělávat si pouze hudbou už dávno není náš cíl a upřímně můj názor je, že když člověk pocítí tento životní styl na vlastní kůži, zjistí, že v mnohém není vlastně tak úplně o co stát. My všichni máme rádi i život mimo kapelu. Cestování, přátele a rodinu. Já třeba kariéru v tetování. Takže hudba je určitě velkou a nedílnou součástí naší existence, ale ne jedinou. Chceme dělat dobrou hudbu, která nás bude bavit a bude upřímná.
Samozřejmě věci kolem toho chceme držet na co nejlepší úrovni. Pokud se kapela bude stále někam posouvat, což zatím funguje tak v tom vidím smysl a i účast na těchto festivalech a podobné věci jsou pořád ve hře.

Hodně dlouho jsem přemýšlel, kdo by tě měl nahradit do budoucna v Crashpoint a napadají mě pouze dvě jména: Richard Pavelek ( ex The Troud) a Fuxo ( Head2down)
Co si myslíš o těchto jménech?

Určitě bych sám rád viděl Richarda opět na pódiu 🙂 To je ale otázka spíš na něj. Head2Down se přiznám, že naposloucháno moc nemám, takže neposoudím. Každopádně bych byl rád kdyby Crashpoint fungoval dál.

Já byl v minulosti obrovským Fans The Troud a co ty? Tajně doufám, že příští rok dají na FF comeback právě oni.

Určitě držím palce, aby to klaplo, pokud je naděje. Sám budu určitě dole pod podiem v kotli vzpomínat na zásadní etapu nejen mého života 🙂 The Troud je legenda !

Pozvi jednou větou na FF všechny co čekali tak dlouho na koncert Crashpoint.

Zvu všechny nostalgiky na tuhle retro jízdu. Bude to možná i doslova neopakovatelný zážitek, na který se sami dost těšíme!

Bookmark the permalink.