Nejoblíbenější rozhlednou ČR je ta naše na Fajtově kopci

Nejoblíbenější rozhlednou České republiky je rozhledna na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. Rozhodlo o tom hlasování veřejnosti.

Rozhledna na Fajtově kopci se zúčastnila veřejné ankety O nejoblíbenější rozhlednu ČR, kterou pořádá Klub přátel rozhleden ve spolupráci s časopisem Turista. Během loňského roku nejprve probíhala krajská kola, z nichž se do finále probojovalo 14 rozhleden. Mezi nimi i ta na Fajtově kopci, která nakonec v celorepublikovém hlasování zvítězila s 251 hlasy. Na druhém místě je Hýlačka u Tábora s 210 hlasy a třetí Schillerova rozhledna – Kryry s 66 hlasy.

Rozhledna na Fajtově kopci tak má již svůj druhý titul. Stala se totiž i Rozhlednou roku 2015, což je anketa o rozhlednu postavenou v tom konkrétním roce.

 

Autor článku : http://www.velkomeziricsko.cz

FajtFest ani letos nezapomíná na mladé kapely a lokální scénu

V line-upu FajtFestu zbývá posledních pár míst. O tři sloty se momentálně v naší soutěži S FAKKEREM NA FAJTFEST pere patnáctka kapel, další právě obsadili We Are The Motion, Severals, Breaking the Cycle a Nonsense.

 

We Are The Motion vyšlo v roce 2016 debutové album, které sklízí povětšinou hodně pozitivní ohlasy. Jejich metalcore ochuceny různými hudebními vlivy bude mít na FajtFestu premiéru.

Další premiéra na Kopci v podání plzeňských Severals bude taktéž stát za to! Současný moderní sound – core, djent, breakdown, progressive… “Severals patří do kategorie velmi nadějných kapel, která muže v budoucnu udávat směr na tuzemské hudební scéně,” tvrdí pořadatel FajtFestu Bob.

Breaking the Cycle z Prostějovska, už nejsou na scéně žádnými nováčky a velmi dobře míchají core s ambientními prvky. Pod jejich debutovým albem se podepsal i Max Morton , který ma ve svém portfoliu i kapely jako Jinjer nebo Shokran.

Festival každý rok dává příležitost lokálním kapelám a letos padla volba na zkušené matadory Nonsense. Jejich chytlavý crossover bude příjemným zpestřením čtvrtečního line-upu a určitě dojde i na nějaký ten cover od Deftones.

Desátý ročník FajtFestu proběhne v termínu 12.-14.7. 2018 na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. Lístky seženete přímo u pořadatele za 1000 Kč. Tak čau na kopci!

loading
Big Buck Bunny
00:00
--
/
--
youtube play
vimeo play

WATM & N & S & BTC

 • We Are The Motion - Wallart (Official Video)
  We Are The Motion - Wallart (Official Video)
 • Nonsense - The Eyes
  Nonsense - The Eyes
 • SEVERALS - WHITE & BLACK - HARDCORE WORLDWIDE (OFFICIAL HD VERSION HCWW)
  SEVERALS - WHITE & BLACK - HARDCORE WORLDWIDE (OFFICIAL HD VERSION HCWW)
 • Breaking The Cycle - Disillusions (Official Music Video)
  Breaking The Cycle - Disillusions (Official Music Video)

Fajtfest získal dalšího velmi silného partnera!

Druhým rokem už skvěle funguje spolupráce s časopisem Fakker (hlavní mediální partner) a dalším tištěným gigantem Spark , ale i letos na FF představíme nového partnera !
Je nám velkou cti oznámit, že dalším našim partnerem se stává legendární Metalshop . Spolupracuje jen s největšími letními festivaly jako Brutal Assault nebo Aerodrome a letos potvrdil spolupráci s Fajtfestem!
Novinkou na festivalu bude odpočinková Metalshop zóna, kde se budou dělat rozhovory s kapelami, autogramiády, bude zde Metalshop tým, fotokoutek a další překvapení 😊🤘
Cítíme, že Fajtfest pomale roste a snažíme se spolupracovat i s těmi nejlepšími !
Metalshop je toho důkazem …
Ps: je tady vůbec někdo, kdo nikdy nebyl na jejich webu?!😜🤘

Druhé kolo předprodeje

Od 1.3.2018 došlo ke změně předprodeje lístků. Lístek na celý festival stojí 1000kč. Více informací pro objednání a akční balíček naleznete v sekci TICKETS.

Od 1.3.2018 můžete zakoupit lístky i v Praze v RockCafé. Tak neváhej si dorazit pro lístek do RC a dát si na baru drink nebo si užít pořádný koncert!

ROCK CAFÉ PRAHA
Národní 116/20, 110 00 Nové Město
Pokladna otevřena: Út-Pá: 16-22, So: 17-22

 

 

S FAKKEREM NA FAJTFEST 2018

Redaktoři Fakkera vybrali z kapel přihlášených do soutěže S FAKKEREM NA FAJTFEST 15 nejlepších do druhého kola. Teď už je řada na vás! Na FajtFestu si zahrají dvě skupiny s největším počtem hlasů a jednu partu vybere porota složená z redaktorů Fakkera.

Všichni hlasující budou navíc zařazeni do slosování o 2 roční předplatné časopisu Fakker a 2 vstupenky na festival k tomu! Tzv. první výherce získá roční předplatné FAKKER + 1 lístek na FF2018 a druhý to samé 🙂

Hlasování pouze na stránkách FAKKER!!
Odkaz zde: http://fakker.cz/fajtfest2018/

 

Pro pořadatele po celém světě je asi nejvíc …

Pro pořadatele po celém světě je asi nejvíc, když se záběry z jejich festivalu dostanou do klipu známých kapel a nám se to loni povedlo hned dvakrát!

A další úspěch, že Fajtfest v nich sehrál jednu za zásadních rolí. Pokud si ještě neviděl, tak si vychutnej oba klipy stejně jako my…

POZOR! předprodej za 900kč do 28.2.2018. Od 1.3.2018 už za 1000kč na celý festival.

loading
Big Buck Bunny
00:00
--
/
--
youtube play
vimeo play

OtB & ST

 • Obey The Brave - \"Mad Season\"
  Obey The Brave - "Mad Season"
 • Sunset Trail - World Astray (Official Music Video)
  Sunset Trail - World Astray (Official Music Video)